• Bilinçli Sedasyon Nedir ?
  • Bilinçli Sedasyon Nedir ?

Bilinçli sedasyon (Nitroz Oksit sedasyonu), diş tedavileri sırasında duyulan korku ve endişenin,rahatlığa ve keyfe dönüştüğü, etkili ve kesinlikle güvenilir bir yöntemdir. Hastaların rahatlamasında son derece etkili ve güvenilir olan bu metot, milyonlarca insana diş tedavileri sırasında hissetikleri korku ve endişenin üstesinden gelmeleri için yardımcı oluyor.

Konuyu şu 3 başlık altında özetlememiz mümküdür :

Solumaya başladıktan kısa bir süre sonra endişeleriniz hızla uzaklaşarak yerini hoş, ılık bir hisse bırakır. Hastalar bu deneyimi rüya halinde huzur içinde süzülmek olarak tanımlıyor. Korkulu endişeli çocuk ve yetişkinlerde Nitroz Oksit hoş,rahat ve ağrısız
bir diş tedavisi için etkili bir yöntemdir.

Nitroz Oksit nedir?

Nitroz Oksit diş tedavileriyle ilgili korku ve endişeleri ortadan kaldırmak maksadıyla saf oksijenle birlikte kullanılan
bir gazdır.Solunduğu sürece tedavi boyunca devam eden sakinleştirici doğal bir etkiye sahiptir.Gülme gazı olarak da bilinen bu gaz özellikle bu etkisi sebebiyle dünyada başta diş hekimliği olmak üzere bir çok medikal alanda yaygın olarak kullanılmaktadır .

Nitroz Oksit Güvenli mi?

Nitroz oksit bugün kullanılan en güvenilir sedatiftir.Hafiftir, toksik etkisi yoktur ve kullanımdan sonra çok kısa
 sürede doğal yollarla hiçbir etki bırakmadan vücuttan uzaklaşır.Yüksek kan basıncı anjin ve hatta kalp krizi geçmişine sahip kişiler dahi kullanabilir.

Nitroz Oksit Çocuklar için Güvenli mi?

Her çocuğu sakinleştireceğini gösteren bir çok deneyimimiz olsa da, her çocuğun tedavisi için gereken seviye vardır.
Bu seviye diş hekimiz tarafından kolayca belirlenebilir. Bilinçli sedasyon (Nitroz Oksit sedasyonu) çocuğunuzun
korkularını yatıştırmak, ona iyi bir tedavi sunmak ve olumlu bir deneyim yaşatmak için en güvenli ve etkili sedasyon
yöntemidir.